Vybudovanie vnútornej imunity

Možno si už počula výraz: „Ak nepôjdeš do svojho vnútra, nebudeš to mať.“ Úplne tomu verím vo vzťahu k narcistovi aj k všetkému a ku každému, čoho/koho sa bojíme – tento výrok je úplne pravdivý. V dnešnej epizóde chcem hovoriť o tom, ako získať naspäť svoju moc zo svojho vnútra. Dúfam, že ťa to bude inšpirovať bez ohľadu na to, o čo sa narcista bude snažiť a budeš vedieť, ako sa voči nemu stať imúnnou. Tento zápas proti temnote, ktorá prenikla tvoj život, môžeš vyhrať.

Predtým, než začneme, ti chcem zo srdca poďakovať za podporu tejto misie a za pomoc ľuďom, aby vedeli, že z narcistického týrania sa dá uzdraviť.

Čo znamená imunita?

Znamená to ochranu alebo oslobodenie sa od niečoho, čo znamená, že to viac nemusíš prežívať.

Ako sa môžeme stať imúnni?

Zrejmá odpoveď je mať silnú imunitu. Som absolútne presvedčená, že imunita vychádza z nášho vnútra rovnako ako aktivácia našej vnútri zakódovanej múdrosti, moci, slobody a zdravia. A je to naše právo žiť ako najvyššie vyjadrenie seba bez ohľadu na vonkajšie hrozby. Ak sme skutočne Božím dieťaťom, bolo by smiešne predpokladať, že nemáme túto schopnosť alebo právo.

Znamenalo by to, že samých seba vnímame ako menšie, podradnejšie bytosti, čo vlastne znamená, že sa vzdávame svojej moci. Keď sa cítiš ako niečo menej, máš problém veriť a dôverovať sebe, svojim právam, hodnote a cene. A toto je dokonalá situácia, kedy sa na teba môže zavesiť narcista a preniknúť tvoju dušu a život. Potom sa môže kŕmiť tvojou energiou a zdrojmi a používať ich na svoj vlastný program. To je stav, keď nemáš nijakú imunitu.

Hľadanie vonkajšej imunity

Keď uviazneme v bezmocnosti narcistického týrania, často sa pokúšame získať niekoho iného, kto by nám poskytol našu „imunitu“ alebo „ochranu“. Ale funguje to?

Moja skúsenosť – a skúsenosť mnohých iných – je, že ľudia v našich životoch nám nedokázali pomôcť. Možno ani neverili nášmu náreku o pomoc ani tomu, že by nás mali podporovať. Okrem toho je bežné, že autority neberú narcistov na zodpovednosť a dokonca neexistujú ani zákony, ktoré by nás chránili.

Samozrejme, toto ťa môžeš viesť k tomu, že sa budeš cítiť viktimizovaná a neschopná v snahe postaviť sa mu, odísť od neho a emocionálne, duševne, fyzicky a duchovne sa oslobodiť od tohto človeka, ktorý ti ničí život.

Vyjednávanie s diablom

Ak vo svojom vnútri ešte nie si imúnna voči narcistovi, možno veríš tomu, že jediná možnosť je snaha primäť tohto človeka k tomu, aby sa správal slušne alebo aby sa zmenil. Možno zápasíš s tým, že keď od neho odídeš, zlomí ti to srdce. Alebo sa ti možno vyhráža a vieš, že ak odídeš, bude sa k tebe správať nepriateľsky alebo neprimerane. Možno nevieš, z čoho by si žila, keby si odišla. Aj ja som mala presne tieto pocity a ešte oveľa viac a viem, že mnohé z vás tomu čelili tiež. V tomto bode bezmocnosti si možno myslíš, že keď mu dáš všetko, čo chce, budeš v bezpečí a dokážeš takto existovať. Ale to je bezodná jama. Nikdy to neprestane. Tento človek nikdy nebude spokojný a nikdy z teba neprestane vysávať dušu a život. Nikdy sa nedostaneš do bodu, kedy budeš prežívať lásku, zdravie alebo bezpečie. Nikdy. Naozaj nikdy! Nakoniec si to mnohé z nás uvedomili a zažili pokus o dohodu, ktorá sa však rovnala zapredaniu svojej duše.

Človek za oponou

Keď si začneš brať svoju silu späť, stane sa niečo zarážajúce. Keď sa obrátiš do svojho vnútra a radikálne prevezmeš zodpovednosť za svoje uzdravenie, vzoprieš sa každému strachu, nedostatku a neistote, ktoré si kedy vnímala o sebe (čo sú všetko veci, ktoré narcista vynáša na svetlo a používa ich ako tvoje spúšťače), potom tento človek, ktorý ti ubližuje, manipuluje tebou a využíva ťa vo svoj prospech, začne strácať svoju silu.

Mnohé z nás vedia nasledovné – narcisti potrebujú, aby si prežívala strach a bolesť. Keď sa toho zbavíš, keď sa ponoríš do svojho vnútra a uzdravíš sa z týchto vecí, potom narcista viac nemôže používať tvoju negatívnu a traumatizujúcu energiu proti tebe. Zistíš, že tento človek nemá svoj vlastný pohon energie. Nie je silný. Je ako parazit, ktorý potrebuje tvoj „nedostatok imunity“ (tvoj strach a tvoje zranenia), aby bol na tebe zakvačený a začal v tebe robiť zmätok. Presne o tom je táto infekcia, známa ako narcistické týranie.

Ak si sa rozhodla urobiť všetko pre svoje dobro (normálny stav), emocionálne sa detoxifikovať a posunúť sa ďalej a vzdala si sa modelu obete, v ktorom si odovzdávala zodpovednosť za svoj život druhým ľuďom a situáciám, tak ideš… Teraz si vezmeš späť svoju moc.

Ako byť imúnnou

Prvá vec je robiť hlbokú prácu vo svojom vnútri na svojich zraneniach, aby tvoje spúšťače viac nefungovali. Vtedy budeš uprostred búrky stáť jasne, pokojne a mocne. Toto sa začne prejavovať tým, že si budeš uvedomovať, kto si. Tvoju pravdu a hodnoty začneš vnímať reálne a budeš v nich ukotvená. Nedokážu ti viac nahnať strach, aby nad tebou mali moc.

A definitívne sa oslobodíš od viery, že tento človek je tvojím zdrojom a že ho potrebuješ k tomu, aby si vyriešila svoje problémy a mala v živote to, čo potrebuješ.

Pamätaj, že tvoje láska, moc a pravda vychádza z iného Zdroja.

Teraz si odomkla životnú pravdu. Tvojím najväčším poslaním je emocionálne vytvárať to, kto naozaj si a držať sa toho. Potom sa môžeš odpútať a jednoducho uvádzať fakty a pravdu, kráčať v nich a púšťať všetky strachy, s ktorými sa stretneš. Potom bez toho, aby si potrebovala vedieť nejaké výsledky alebo mala zväčšovacie sklo, v tom budeš jednoducho žiť. Alchýmia tvojho života začne vytvárať podporu a bude potvrdzovať presne túto pravdu.

Získanie skutočnej imunity znamená, že nebudeš iba „preživšia“, ale posunieš sa oveľa ďalej – v dôsledku „upratania“ svojho vnútra a zbavenia sa vnútorného strachu, bolesti a neistôt, ktoré sme si v sebe niesli preto, že naším vnútorným zdrojom boli iní ľudia – a nie ten skutočný Zdroj – ktorým sme odovzdali svoju moc, v dôsledku čoho nás zraňovali. Všetci sme teraz v čase veľkého prebudenia, kedy si berieme späť svoju silu od parazitických síl.

https://blog.melanietoniaevans.com/if-you-want-to-be-immune-to-narcissists-you-must-go-within/